A Veolia Csoporthoz tartozó Pannon Hőerőmű Zrt. idén ismét új életet ad az ünnepek után utcára dobott karácsonyfáknak. A pécsi hulladékgazdálkodásért felelős Biokom Nonprofit Kft. megkezdte a feleslegessé vált és utcára került karácsonyfák begyűjtését, amelyek a pécsi biomassza-erőműbe kerülve megújuló energiaként szolgálhatják tovább a pécsi otthonokat és intézményeket.
Több éve bevett gyakorlat, hogy a Biokom Nonprofit Kft. munkatársai által begyűjtött karácsonyfák a pécsi biomassza erőműben kelnek új életre. A városban kidobott és funkciójukat elvesztett fákat január 31-ig gyűjtik össze a lakott területekről, de a karácsonyfák leadására február eleje után is adódik lehetőség: pécsi hulladékudvarokban a lakosság is bármikor leadhatja a fákat. Az újrahasznosítás szempontjából nagyon fontos, hogy a fák díszektől, talpazattól és egyéb rögzítő elemektől megtisztított állapotban kerüljenek kihelyezésre az utcára.
A Pannon Hőerőmű Zrt. évente több mint 31 700 lakás és 490 közintézmény távfűtését biztosítja, az utcákra került karácsonyfák begyűjtésével és újrahasznosításával pedig idén is jelentős mennyiségű tiszta, zöld energiát állíthatnak elő. A begyűjtött karácsonyfák várhatóan január végén, február elején kerülnek az erőműbe, ahol aprítás után más tüzelőanyagokkal összekeverve a 10. számú kazánba jutnak. Itt megújuló energiaként, villamosenergia és távhő formájában hasznosulnak újra, amely nemcsak környezeti szempontból előnyös, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a pécsi lakosok energiaellátása fenntartható és megfizethető legyen.
A Veolia csoport, amelyhez a pécsi erőmű is tartozik, nagy hangsúlyt fektet GreenUp stratégiájára, amely a fenntarthatóságot és a körforgásos gazdaságot előtérbe helyezve elkötelezett a megújuló energiaforrások helyi hasznosítása mellett. Ennek szellemében a Pannon Hőerőmű a régióban keletkező tüzelőanyagot dolgozza fel, csökkentve a hulladéklerakók terhelését és a fosszilis energiahordozók használatát.
A Veolia csoport elkötelezett amellett, hogy innovatív megoldásokkal támogassa Pécs fenntartható fejlődését. A lakosok a jövőben is számíthatnak hasonló kezdeményezésekre, amelyek a hulladék újrahasznosításán keresztül járulnak hozzá az élhetőbb jövőhöz.