A Dalkia Energia 2015. januárjától Veolia Energia Magyarország néven folytatja tevékenységét
Január 1-jétől Veolia Energia Magyarország Zrt. néven folytatja tevékenységét a Dalkia Energia Zrt., és részben vagy egészben szintén a Veolia nevét és arculatát veszi fel a cégcsoport többi hazai tagja. A Dalkiához tartozó hazai leányvállalatok változatlan tevékenységi körrel működnek a jövőben. A váltás nem lesz hatással a vállalatok szolgáltatásaira, a napi ügymenetre és az ügyfélkapcsolatokra. A névváltás révén a Dalkia márka megszűnik Magyarországon.
2013 őszén a francia Veolia és Electricité de France (EdF) nagyvállalatok úgy döntöttek, hogy felbontják 2000-ben létrejött megállapodásukat, és felosztják az addig közös tulajdonukban álló nemzetközi Dalkia vállalatot. A Franciaországban működő egységek az EdF érdekkörébe kerültek, és megtartották a Dalkia nevet, míg a Franciaországon kívüli leányvállalatok a Veolia cégcsoporthoz csatlakoztak, és a Veolia brandje alatt folytatják működésüket. A korábbi tulajdonosok közötti megegyezés értelmében az EdF a Franciaországon kívüli piacokra nem léphet a Dalkia márkanévvel 2015 végéig, ezzel maga is hozzájárul, hogy a jelenleg folyó márkaváltás zavarmentesen megtörténhessen.
A hazai Veolia csoport tevékenysége a jövőben három területre: az energetikai szolgáltatásokra, a hulladékgazdálkodásra és a vízközmű szolgáltatásra terjed ki. Ennek révén a társaságcsoport a jövőben a korábbinál komplexebb szolgáltatási kört nyújt közösségi, állami és ipari partnerei erőforrás-kezelésére: az energetikai szolgáltatások, a hulladékkezelési és a vízhasznosítási tevékenységek közös márkanév alatt válnak elérhetővé.
A névváltás a vállalat szerződéses partnereire – akár iparvállalatokról, közintézményekről vagy lakossági és intézményi távhőfogyasztókról legyen szó – külön feladatokat nem ró, a megállapodások a jogfolytonosság elve mentén változatlan kondíciók mentén élnek tovább.
A Veolia csoport világszerte 2,4 millió háztartást lát el energiával, 76 ezer erőművet és több mint 450 távhőrendszert üzemeltet. A vállalatcsoport világelső az erőforrások optimalizált kezelésében: 187 ezer munkatársa energetikai, vízkezelési hulladékgazdálkodási megoldásokat tervez és kivitelez ipari üzemek és közintézmények számára. 2013-ban a cégcsoport 94 millió ember ivóvízellátását biztosította, 54 millió megawattóra villamos energiát termelt és 38 millió tonna hulladékot hasznosított újra, illetve használt fel energiatermelésre. Magyarországon a Veolia vállalatcsoport több mint 600 ezer háztartást lát el és 2500 főt foglalkoztat.
***
A Veolia Energia Magyarország Zrt-ről:
A Veolia Energia Magyarország Zrt. több mint 20 éves szakmai tapasztalattal a magyar energetikai piac meghatározó szereplője, önkormányzati és közületi szerződésállományának meghatározó része – például a pécsi, dorogi, esztergomi vagy tatai lakossági és intézményi távhőszolgáltatás – a 2020-as évekbe nyúlik előre. A társaság elődje 2013. folyamán stratégiai együttműködési megállapodást kötött Magyarország kormányával.
A vállalatcsoport jelenleg közel 600 főt foglalkoztat, országosan több mint 250 üzemeltetett telephelyen van jelen. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2012-ben 37,5 milliárd, 2013-ban pedig 38 milliárd forint volt.
A cégcsoport 50 hazai önkormányzat több létesítményét, 85 állami és középületet, 30 egészségügyi intézményt és 31 ipari telephelyet lát el energiával, távhőrendszerei országszerte 67 000 lakossági és intézményi ügyfelet szolgálnak ki.
Az országos kiterjedésű cégcsoport energetikai szolgáltatások üzletága hőtermelő- és elosztó rendszerek üzemeltetését végzi önkormányzatok, költségvetési szervek és a magánszektor számára, de tevékenységi körébe tartozik ezen felül a teljes körű létesítmény-üzemeltetés és az ipari outsourcing is.
A Veolia Energia Magyarország éves hőenergia-termelése meghaladja a 4400 terajoule-t, és évente több mint 500 gigawattóra villamos energiát állít elő, továbbá egy mára 42 gázmotorból álló, összesen 65 megawatt kapacitású virtuális erőművet kitevő országos rendszert üzemeltet.
A Veolia Energia Magyarország erőművi üzletágának három egységében (a Pannonpower pécsi erőműve, a Dorogi Erőmű, a Kőbányahő Kft.) magas hatásfokú földgáztüzelésű és megújuló energiát – biomasszát – felhasználó blokkok működnek, ezzel is tükrözve a cégcsoport környezetbarát energiatermelés iránti elkötelezettségét.