A beruházás a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretéből elnyert mintegy 155 millió forint fejlesztési forrás felhasználásával valósult meg. A helyi távhőrendszer megújítása révén az érintett épületek hőellátása jelentősen javult, költséghatékony és környezetbarát megoldást nyújtva a fogyasztók számára.
Hivatalosan is lezárult a Veolia Energia Magyarország Zrt. „A ceglédi távhőrendszer energetikai korszerűsítése, új fogyasztók távhőre csatlakoztatása” elnevezésű projektje, amelynek célja 1116 lakás és három további önkormányzati tulajdonú épület hőellátásának modernizációja volt. A beruházás a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) „Távhő-szektor energetikai korszerűsítése, megújuló energiaforrások felhasználásának lehetőségével” című pályázati konstrukció keretében elnyert 154 832 449 forint uniós forrásból valósult meg.
A 2008-ban indult projekt célja a primer hőtávvezetékek cseréje, hőszigetelése és föld alá helyezése, a szolgáltatói hőközpontok szétválasztása, a felhasználói hőközpontok korszerűsítése, valamint új fogyasztók távhőrendszerbe való bekapcsolása volt. Ennek keretében a Veolia Energia Magyarország Zrt. a ceglédi volt honvédségi lakótelep épületeit csatlakoztatta a városi távhőrendszerhez, 276 lakásban megteremtve a környezetbarát és olcsó távhőszolgáltatás feltételeit. Másrészt a társaság egy további 330 lakás hőellátását biztosító vezetékrendszer elemeit lecserélte, új, előszigetelt vezetékeket beépítve, valamint a Szent Imre herceg utcai szolgáltató hőközpontba is új hőcserélő blokkot telepítve. A projekt harmadik elemeként a társaság egy - eddig a Kossuth Ferenc utcai hőközpontból ellátott – Táncsis Mihály utcai társasházban is önálló felhasználói hőközpontot létesített, a távhőszolgáltatás egymástól független elérésének lehetőségét 90 lakás számára megteremtve.
A modernizációs munkálatok amiatt váltak szükségessé, hogy több mint harminc éve nem hajtottak végre komolyabb korszerűsítést az érintett távfűtési infrastruktúrában, ami nagyban növelte a meghibásodások és szolgáltatásleállások veszélyét. Emellett, ahogy a Veolia szakértői kiemelték, a beruházás rendkívül fontos lépés hatékonysági és fenntarthatósági szempontból is. „A hőellátási infrastruktúra megújításával sikerült elérni, hogy az érintett lakó- és önkormányzati épületek egymástól függetlenül, biztonságos és kiszámítható módon vehessék igénybe a távhőszolgáltatást. A hatékonyabb szigetelés nagyban csökkenti a hőveszteséget, ami egyszerre eredményez költségcsökkentést és környezetvédelmi szempontból jobb teljesítményt” – mondta Fernezelyi Ferenc, a Veolia Energia Magyarország Zrt. kereskedelmi igazgatója.
A Veolia Energia Magyarország Zrt.-ről:
A Veolia Energia Magyarország Zrt. több mint 20 éves szakmai tapasztalattal a magyar energetikai piac meghatározó szereplője, önkormányzati és közületi szerződésállományának meghatározó része – például a pécsi, dorogi, esztergomi vagy tatai lakossági és intézményi távhőszolgáltatás – a 2020-as évekbe nyúlik előre. A társaság 2013 folyamán stratégiai együttműködési megállapodást kötött Magyarország kormányával.
A vállalatcsoport jelenleg közel 700 főt foglalkoztat, országosan több mint 250 üzemeltetett telephelyen van jelen. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2013-ban 38 milliárd, 2014-ben pedig 41,2 milliárd forint volt.
A cégcsoport 50 hazai önkormányzat több létesítményét, 85 állami és középületet, 28 egészségügyi intézményt és 31 ipari telephelyet lát el energiával. Emellett a magyarországi Veolia csoport által üzemeltetett távhőszolgáltatók 11 városban immár 12 ezer lakás távfűtéséről gondoskodnak, miközben országszerte további 105 000 lakossági és intézményi ügyfél számára termelnek hőenergiát.
Az országos kiterjedésű cégcsoport energetikai szolgáltatások üzletága hőtermelő- és elosztó rendszerek üzemeltetését végzi önkormányzatok, költségvetési szervek és a magánszektor számára, de tevékenységi körébe tartozik ezen felül a teljes körű létesítmény-üzemeltetés és az ipari outsourcing is.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. éves hőenergia-termelése meghaladja a 6400 terajoule-t, és évente több mint 500 gigawattóra villamos energiát állít elő, továbbá egy mára 42 gázmotorból álló, összesen 65 megawatt kapacitású virtuális erőművet kitevő országos rendszert üzemeltet.
A Veolia Energia Magyarország Zrt. erőművi üzletágának öt egységében (a Pannonpower pécsi erőműve, a Dorogi Erőmű, a Kőbányahő Kft., a Tiszántúli Hőtermelő Kft. debreceni és nyíregyházi erőművei) magas hatásfokú földgáztüzelésű és megújuló energiát – biomasszát – felhasználó blokkok működnek, ezzel is tükrözve a cégcsoport környezetbarát energiatermelés iránti elkötelezettségét.