80 olimpiai méretű medencének megfelelő mennyiségű víz kezelése minden nap

A Veolia kezeli, és tartja karban a kőszéngáztermelésből származó víz tisztítását biztosító három szennyvízkezelő berendezést.

Átfogó folyamat az ipari szennyvíz kezelésére

A kelet-ausztráliai Queensland-ben a QGC, a világ vezető olaj- és gáztársaságának, a BG 100 százalékos leányvállalata, a Veoliát bízta meg a kőszéngáztermelésből származó víz tisztítását biztosító három szennyvízkezelő berendezésének kezelésével egy 20 évre szóló szerződés keretében. A berendezések a QGC Kenya, Wolebee Creek és Windibri telephelyein találhatók.  A nem konvencionális szénhidrogének összetett területén az ipari szennyvíztisztítás teljes ciklusának kezelésében szerzett egyedülálló szakértelme miatt esett a Veoliára a választás. Ezenkívül a társaság kiterjedt helyi jelenléte is döntő tényezőnek bizonyult.

 

Víz az ipar és a mezőgazdaság számára

A QGS által üzemeltetett gázmező 4.500 km2-nyi területet fed le. 2030-ig mintegy 6.000 kút fúrására kerül sor, és a Veolia kezeli minden egyes üzembe helyezett kút ipari szennyvizét. Összesen közel 200.000 m3 - vagyis 80 olimpiai méretű medencének megfelelő - víz kerül tisztításra naponta, a magas minőség hosszú távú biztosításával. A kutakból a metánnal egyidőben kiszivattyúzott víz sós, ezért az iparban vagy a mezőgazdaságban történő újrahasznosítása előtt összetett kezelésnek kell alávetni. 

 

A kezelt víz 97 százaléka felhasználásra kerül

A víztároló és -átadó rendszer több ülepítő medencéből áll, amelyek lehetővé teszik a kutakból származó víz összekeveresét.  Ezzel a módszerrel állandó minőségű víz állítható elő.

A vízkezelő egységek olyan fizikai folyamatokkal üzemelnek, amelyekkel fokozatosan tiszta, biztonságos és állandó minőségű víz termelhető. A hatékony fordított ozmózis elnevezésű megoldással az ipari szennyvíz mintegy 97 százaléka különböző célokra használható tisztított vízzé alakítható.

 

Doug Dean
A Veolia Environnement Ausztrália és Új-Zéland vezérigazgatója

„Az USA és Kanada után Ausztrália rendelkezik a világ legjelentősebb kőszéngáz lelőhelyeivel. A nem konvencionális szénhidrogének piaca az egyik legvonzóbb szektorrá válik az elkövetkezendő években.”

Legfontosabb számadat

  • Napi 200.000 m3-es víztisztító kapacitás

 

Előnyök az ügyfél számára

  • A szabályok szigorú tiszteletben tartása
  • Kisebb ökológiai lábnyom
  • Jobb társadalmi elfogadottság

 

Megoldás  

  • Vízkezelés és újrahasznosítás: tisztítóberendezések üzemeltetése és karbantartása