Szén helyett biomassza

A távhőhálózatokat ellátó energia több mint 15 százaléka biomasszából származik

Szilárd elkötelezettség a fenntartható fejlődés mellett

A Łódz város távhőhálózatát ellátó hőerőművek az energiát biomasszából állítják elő. A Veolia a kazánokra és egy ellátást segítő átfogó logisztikai rendszerre irányuló befektetéssel segítette az átállást. Ennek eredményeként 2012-ben a hálózatok által felhasznált energia több mint 15 százaléka zöld energiaforrásokból származott. A sikeres utat folytatva a két város tovább csökkenti szénlábnyomát, miközben kiegyensúlyozottan fejlődik és lakosai életminőségét is javítja. A Veolia kötelezettséget vállal ezen eredményekre és teljes körű szolgáltatást nyújt, amely egyaránt tartalmazza az ügyfél telephelyének energetikai kezelését, a villamos energia szállítását és a hőtermelő berendezések kezelését is.

 

Az életminőség tartós javítása

Łódz távhőhálózata a második legjelentősebb Lengyelországban, amely 550 000 lakost lát el, lefedve ezzel a város hőigényének 60 százalékát. A Varsótól 300 kilométerre fekvő Poznan 600 000 lakosával az ország egyik legnagyobb városa. Hálózata 200 000 lakosnak nyújt fűtési szolgáltatást. A Veolia az épületek távhőhálózatra kötésével aktívan részt vesz a városközpont rehabilitációs programjaiban, lehetővé téve a nagy mennyiségű CO2-t kibocsátó és jelentős baleseti forrást képező szénkályhák kiiktatását.  

Tomasz Sadzyński
A Łódzi Különleges Gazdasági Zóna Igazgatóságának Elnöke

„A Veolia professzionális energiagazdálkodási megközelítésének köszönhetően gazdaságilag megtérülő és környezetbarát fűtést kínálhatunk befektetőink számára a hőtermelő berendezések üzemeltetésének teljes körű biztosításával.”

 

Legfontosabb számadatok

  • 587 000 tonna CO2 kibocsátás elkerülése Poznanban és Łódzban
  • 492 000 MWh zöld villamos energia termelése évente
  • 915 000 MWh zöld hőenergia termelése évente
  • 634 000 tonna biomassza elégetése évente
     

Előnyök az ügyfél számára

  • Operatív kiválóság: a távhőhálózat optimális kezelése
  • A helyi gazdasági fejlődéshez való hozzájárulás
  • Biztonságosabb és változatosabb energiaellátás
     

Megoldások

  • A hőenergia minőségének, rendelkezésre állásának és árának biztosítása az energiamix és a berendezések kezelése által.
  • Biomassza alapú ellátás, telepítés és üzemeltetés.